ناهنجاری های فک که نیاز به ارتودنسی دارند

ناهنجاری های فک که نیاز به ارتودنسی دارند

ارتودنسی دندان ، کامپوزیت ونیر ، دندانپزشک زیبایی

برخی از ناهنجاری های فک نیاز به انجام ارتودنسی دارند.این ناهنجاری ها عبارتند از:

  • فضای اضافی بین دندان ها:این حالت زمانی رخ می دهد که چند دندان دائمی غیب باشند و یا دندان ها کوچک و فک بزرگ باشد ( عدم تناسب در بین دندان ها و فک) و یا ترکیبی از هر دو مشکل باشند. بزرگی زبان و موقعیت نامناسب دندان ها نیز باعث بروز این ناهنجاری میشوند.

 

ناهنجاری های فک که نیاز به ارتودنسی دارند

  • جلو بودن فک:در این حالت دندان های فک بالا عقب تر از دندان های فک پایین قرار می گیرند یعنی فک بالا عقب تر از فک پایین می باشد.
  • جلو بودن دندان ها:در مواردی که فک بالا و دندان های آن جلوتر باشند نه تنها زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهند بلکه احتمال صدمه دیدن دندان ها و فک را نیز بالا می برد. این حالت اغلب با جلو بودن بیش از اندازه دندان های فک بالا و یا عقب بودن بیش از اندازه دندان های فک پایین شناخته می شود.
  • همپوشانی بالا در دندان ها: دراین حالت دندان های بالا و پایین در یکدیگر سایش را به وجود  می آورند  همچنین دندان های فک پایین به دندان های فک بالا و لثه دندان های فک بالا آسیب وارد می کنند و استخوان نگه دارنده فک بالا را نیز با مشکل مواجه می کنند.این مشکل اغلب با مشکلاتی که در مفصل گیجگاهی فک ایجاد می شود در ارتباط می باشد.
  • به هم نرسیدن دندان ها:در مواردی که دندان ها به قدر کافی به هم نزدیک نباشند فرد در جویدن برخی از غذاها و ادای برخی حروف دچار مشکل خواهد شد.این مشکل اغلب در مواردی بروز می کند که فرد دارای عادت های بد دهانی از قبیل قرار دادن زبان در بین دندان ها و یا مکیدن انگشت باشد بروز خواهد کرد.
  • قرینه نبودن دندان ها در هنگام لبخند:در مواردی که خط وسط دندانی و خط وسط صورت بر هم منطبق نباشند روی خواهد داد،این ناهنجای باعث می شود که دهان بیمار در هنگام لبخند نامتقارن و نا زیبا به نظر بیاید.علاوه بر موارد زیبایی این ناهنجاری ممکن است بر نحوه جویدن غذا توسط بیمار نیز اثر بگذارد و باعث بروز مشکلاتی در فرد بشود.
  • کجی در دندان ها:در مواردی که دندان ها دارای فضای کافی باشند کجی دندان ها بروز می کند.در این حالت نیز علاوه بر موارد زیبایی خطر بروز پوسیدگی و بیماری های لثه نیز در فرد افزایش می یابد چرا که فرد نمی تواند به مقدار کافی بهداشت دهانی خود را رعایت کند.
برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gomnamii/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778