جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی ، drnasiri

جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی کمی سخت تر است و اغلب افراد این جراحی را با کمی ترس انجام می دهند. این ترس نیز به خاطر این است که بینی های گوشتی کمی پهن هستند. در عین حال دارای غضروف کم و گوشت زیاد هستند. به همین دلیل جراحی زیبایی این بینی ها کمی سخت و ریسک پذیرند.

اما بهتر است بدانید که جراحی بینی های گوشتی اگر با دقت انجام شود بی شک می تواند نتیجه ی مطلوبی را به دنبال داشته باشد.
اگر جراح شما از مهارت کافی برخوردار نباشد با برداشت بیش از حد غضروف (به دلیل ضعیف بودن غضروفها در بینی گوشتی) باعث ایجاد اسکار درپوست و فرورفتگی در نواحی مختلف بینی میشود و یا در صورت کوچک کردن بیش از حد بینی، مشکلات تنفسی به وجود می آید. باید دقت کرد پوست ضخیم بینی پس از جراحی به خوبی به اسکلت کوچک شده نمی چسبد و امکان دارد نوک بینی پهن و برجسته شود.

مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی

1- اگر  از دارو استفاده می کنید باید از قبل از عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی ، حتما پزشکتان را در جریان قرار دهید حتی اگر ظاهرا داروی تاثیر گذاری در عمل به نظر نیاید، مثل ویتامین ها و قرص های پیشگیری از بارداری. زیرا بسیاری از داروهای به ظاهر غیر مهم باعث رقیق شدن خون می شوند یا گاها باعث افزایش استعداد ابتلا به لخته خونی می شوند.

2- ابتلا به انواع بیماری های ژنتیکی خاص و غیر خاص را باید به پزشک اطلاع داد حتی یک سرماخوردگی ساده را. زیرا پزشک با دانستن این موارد می تواند با راهکارهایی عوارض بعد از عمل را کم کند.

جراحی زیبایی بینی

سن مناسب جراحی بینی

بهتر است خانم ها بعد ازسن پانزده سالگی و آقایان بعد از هفده سالگی به طوری که به یک رشد کامل فیزیکی رسیده اند اقدام به جراحی بینی کنند. اسن های گفته شده بنا به شرایط رشد فرد می تواند متفاوت باشد اما رشد کامل عقلی و جسمی باید در فرد صورت گرفته باشد و برای جراحی زیبایی بینی اهداف مشخصی داشته باشند.
جراحی بینی درافراد مسن :چون بافت بینی با بالا رفتن سن سست و افتاده می شود می تواند در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر به سزایی بگذارد و عملکرد بینی بعد از جراحی دستخوش تغییرات شود. یکی از مشکلات شایعی که در عمل جراحی بینی در سنین بالا بروز می دهد،نوک بینی  دچار افتادگی و در قسمت پشت بینی برآمدگی ایجاد می شود.حال هر چقدر بینی افتاده تر باشد صورت فرد مسن تر به نظر می رسد و در حالت های وخیم افتادگی باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود و هنگامی که با استفاده از دست بینی خود را به سمت بالا می کشند حس بهتری در راه نفس کشیدن خود دارند.همگی این نکات بسته به شخص و نوع بینی او می تواند متفاوت بوده و جراحی سن بالا حتی موجب بهبودی در تنفس شود.

عمل زیبایی بینی

تاثیر شرایط روحی و روانی در جراحی بینی

بساری از افراد متقاضی جراحی بینی اهداف مشخصی از جراحی زیبایی بینی خود دارند  و برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر در محیط های اجتماعی،کسب موفقیت در آغاز یک ازدواج و … برنامه ریزی می کنند.شرایط روانی افراد در عمل جراحی بینی بدون شک در عمل جراحی بینی نقش موثری دارد. برخی اوقات افراد دارای وسواس شخصیتی هستند و با افکار متزلزل و مقایسه با دیگران هیچ گاه از عمل جراحی بینی خود راضی نیستند .مشکلات روحی این افراد هم برای جراحان و هم اطرافیان این اشخاص کار جراحی بینی را سخت تر می کند.این افراد حتی ممکن است که بعد از عمل سرخورده شوند زیرا تصمیم محمکی برای این جراحی نداشته اند.
پس باید قبل از عمل شرایط افراد و انگیزه افراد از جراحی بینی مشخص شود و توصیه های پزشک در جراحی در نظر گرفته شود. افراد باید بدانند که جراحی زیبایی بینی قرار نیست در زندگی انها تغییر معجزه آسایی را شکل بدهد مانند افرادی که به دنبال نجات یک ازدواج در حال شکست هستند و یا کسانی که برای موفقیت در شغل و یا به دست آوردن شغل مناسب تلاش می کنند .جراحان عموما توصیه می کنند افرادی که  با بحران های روحی سنگین مواجه شده اند عمل بینی جراحی خود را به تاخیر بیندازند تا استرس و هیجان در تصمیم گیری به جراحی و نتیجه جراحی تاثیری نگذارد.
حال افرادی که از نتیجه جراحی خود یک انتظار واقع بینانه دارند بهترین گزینه های جراحی زیبایی بینی هستند و بدون هیچ فشار و مقایسه ای برای جراحی بینی اقدام می کنند و مهم ترین هدف احساس رضایت خود در ظاهرشان در نظر گرفته شده است.

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gomnamii/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778