افسردگی و روابط زناشویی

یکی از بیماری های شایع در جوامع امروزی افسردگی است، بر طبق مطالعات انجام شده شیوع افسردگی در کشور ما افزایش یافته است . افسردگی یکی از بیماری های است که در هر سن و جنسی اتفاق می افتد که انواع مختلفی دارد .

افسردگی یکی از بیماری های است که بر روی تمام مسائل زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد که رابطه زناشویی مصون از این قضیه نخواهد بود .

افسردگی و روابط زناشویی

افسردگی و روابط زناشویی

افسردگی چیست ؟

افسردگی یک اختلال روانپزشکی است که بر روی تمام جنبه های مختلف زندگی فرد تاثیر گذار است و همین امر سبب می شود تا کیفیت زندگی افراد مبتلا به این بیماری پایین آید . همچنین افسردگی بر روی روابط بین فردی تاثیر می گذارد و سبب می شود تا افراد مبتلا به این عارضه نتوانند به خوبی با یکدیگر در ارتباط باشند .

تاثیر افسردگی بر رابطه زناشویی

افسردگی بر پایه زیست شناختی می باشد که به دنبال افسردگی برخی از تغییرات هورمونی و تغییر در تعادل واسطه های شیمیایی بروز می کند . برهم خوردن تعادل شیمیایی بر روی فرآیند ها و روابطی همچون روابط زناشویی تاثیر می گذارد.

افسردگی سبب می شود تا افراد از روابط زناشویی خود لذت نبرند و تمایلی به این روابط نداشته باشند . لذا افرادی که مبتلا به افسردگی هستند آستانه تحمل آن ها کاهش می یابد و همین امر سبب می شود تا در رابطه با همسر خود حساس شوند و دچار برخی مشکلات و تعارضات شوند .

افسردگی سبب کاهش انرژی و خستگی و اختلال در صمیمیت افراد می شود و در نهایت همین امر سبب می شود تا توان فرد کاهش یابد و تمایلی به برقراری رابطه زناشویی نداشته باشد .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

علل ارتباط افسردگی و روابط زناشویی

افسردگی سبب برهم زدن تعادل مواد شیمیایی در مغز می شود، به همین منظور عدم تعادل در هورمون ها می تواند همراه با بیماری باشد . همچنین افسردگی می تواند سبب بروز علائمی فیزیکی و هیجانی در فرد شود .

چگونه می توان به فرد افسرده کمک نمود ؟

بهتر است سعی کنید فرد افسرده را درک نمایید و به او احساس آرامش دهید . می توانید با صحبت کردن با فرد به او بقبولانید که این عدم تمایل به رابطه زناشویی تنها به دلیل این بیماری است و ربطی به مسائل شخصی نخواهد داشت . سعی کنید از رفتار های این افراد خسته نشوید به او کمک کنید تا با بهترین روانشناس صحبت نماید و کمک  های تخصصی در این زمینه را دریافت نماید تا سریع تر درمان شود، عدم مراجعه به متخصصین سبب می شود تا بیماری فرد شدت یابد و طول دوره بیماری و درمان افزایش یابد .

نتیجه گیری

زندگی با فرد افسرده کمی سخت است بهتر است کسی که در این موقعیت قرار گرفته، با یک روانشناس خوب در تهران صحبت شود کمک های تخصصی دریافت شود تا افراد در یک محیط امن و پر از آرامش قرار بگیرند و دچار صدمات روحی نشوند . به همین منظور به فرد کمک نمایید تا به کارهای که مورد علاقه اش هست بپردازد و با دوستان خود به گردش و تفریح بروند در حالی که اکثر این افراد تمایل دارند تا در خانه بمانند و هیچ کاری انجام ندهند . همیشه به یاد داشته باشید این دوران و بیماری گذرا است و درمان خواهد شد حتما سعی کنید از متخصصین یا روانشناس کمک بگیرد تا زودتر به نتیجه برسید .

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gomnamii/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778